Git on versioonihaldustarkvara, mis võimaldab koodis tehtud muudatusi säilitada ning neile ligi pääseda erinevatest arvutitest. Selleks tuleb luua enda projekti kausta git’i repositoorium ehk salv. Salv sisaldab lisaks projekti failidele ka .git kausta, mis hoiab versioonihalduseks vajalikku infot. (vt Uue repositooriumi loomine)
Võib juhtuda, et vajalik salv on juba olemas – näiteks juhul kui soovid edasi arendada mõnd olemasolevat projekti või esitad kodutöid ttü ainetes. Sel juhul pole uut salve vaja luua. Kui sul on olemas salve aadress, saad sellest endale sobiva koopia teha. (vt Git repositooriumi kloonimine)
Kui repositoorium on loodud või kloonitud, võib hakata faile muutma või lisama. Kui lood uusi faile, tuleb need lisada add käsuga – nii teab git, et neid faile on vaja jälgida. Serveris või teistes arvutites olevaid projektifaile automaatselt ei muudeta. Kui soovid viimati tehtud muudatused salvestada ühe versioonina, tuleb selleks teha commit. Ka see ei vii muudatusi edasi serverisse, kuid enda arvutis saad vajadusel alati selle versiooni taastada.
Kui soovid oma muudatused serverisse üles panna, tuleb teha push. Selle tagajärjel kopeeritakse viimati tehtud commit‘id serverisse ning need on kättesaadavad kõikidele, kes on salve klooninud. Selleks, et serverist muudatusi kätte saada, tuleb teha pull.
Kui sinu push satub konflikti serveri viimase seisuga (näiteks keegi on vahepeal samu faile muutnud), siis proovib git neid kokku põimida ehk merge‘ida. Kui see ei õnnestu, siis tuleb merge teha käsitsi, valides välja muudatused, mida soovid alles jätta. Kõige lihtsam on seda teha mõne graafilise kasutajaliidese või IDE abil, mis näitab mõlemat versiooni kõrvuti.
Git’i kasutatakse tihti suurte projektide puhul, kus teevad korraga tööd mitu inimest. Git võimaldab neil teha tööd iseseisvalt ning panna muudatused üles alles siis, kui nende poolt lisatud osa töötab korrektselt. Kui mõni muudatus teeb midagi katki, on alati võimalik eelmise versiooni juurde tagasi pöörduda ning samuti on väga ebatõenäoline, et keegi kustutab kogemata kaaslase tehtud töö jäädavalt ära.