Praeguseks juba meie aja järgi eile, 15. aprillil väljastati WordPressi sisuhaldussüsteemi versioon 6.8, koodnimega “Cecil”.
Tere tulemast WordPress 6.8 versiooni!
WordPress 6.8 täiustab ja lihvib tööriistu, mida kasutad iga päev, muutes sinu veebisaidi kiiremaks, turvalisemaks ja lihtsamini hallatavaks. Stiiliraamat (Style Book) on nüüd struktureeritud paigutusega ja ühildub ka klassikaliste teemadega, andes sulle rohkem kontrolli globaalse stiili üle. Spekulatiivne laadimine kiirendab navigeerimist, laadides lingid eelnevalt, enne kui kasutaja neid avab. Bcrypt-räsi parandab automaatselt paroolide turvalisust ja andmebaasi optimeerimised tõstavad jõudlust.
Väljalase, mis on lihvitud kõrgeima tasemeni
Stiiliraamat sai puhtama ilme – ja mõned uued nipid.
Stiiliraamatul on nüüd uus, struktureeritud paigutus ja selgemad sildid, et muuta värvide, tüpograafia – ja peaaegu kogu saidi stiilide – muutmine veelgi lihtsamaks, kõik ühest kohast.
Lisaks on see nüüd nähtav ka Klassikalistes teemades, millel on kas editor-styles või theme.json fail. Leia Stiiliraamat menüüst Välimus > Disain ja kasuta seda oma teema arengute eelvaateks, kui muudate CSS-i või teed muudatusi Kohandajas.

Redaktori täiustused
Andmevaadetes on nüüd lihtsam valikuid näha ning päringutsüklis (Query Loop) saad kergesti välistada „kleepuvad“ postitused. Lisaks leiad hulga väikeseid täiustusi redaktoris, mis muudavad kogu ehitusprotsessi sujuvamaks ja mugavamaks.

Peaaegu silmapilksed lehelaadimised tänu spekulatiivsele laadimisele
WordPress 6.8 versioonis laadivad lehed kiiremini kui kunagi varem. Kui sina või kasutaja liigub hiirega lingi kohale või klikib sellele, võib WordPress järgmise lehe juba eelnevalt laadida, pakkudes sujuvamat ja peaaegu hetkega toimuvat kasutuskogemust. Süsteem tasakaalustab kiiruse ja tõhususe ning sa saad selle toimimist ise reguleerida kas plugina või omaenda koodiga. See funktsioon töötab ainult kaasaegsetes brauserites – vanemad brauserid jätavad selle lihtsalt tähelepanuta, ilma et see tekitaks mingeid probleeme.
Tugevam parooliturve tänu bcrypt-räsi kasutamisele
Nüüd on paroole palju raskem murda, kuna kasutatakse bcrypt-räsi, mis vajab murdmiseks oluliselt rohkem arvutusvõimsust. See tugevdab kogu WordPressi turvalisust, nagu ka muud krüpteerimisalased täiustused. Sina ei pea midagi tegema – kõik uuendused toimuvad automaatselt.
Juurdepääsetavuse täiustused
Üle 100 juurdepääsetavuse paranduse ja täienduse mõjutavad laia osa WordPressi kasutuskogemusest. Selles väljalaskes on parandusi kõigis sisseehitatud teemades, täiendusi navigeerimismenüü halduses, kohandajas ning lihtsustatud märgistuses. Plokiredaktoris on üle 70 täiustuse, mis puudutavad plokke, andmevaateid (DataViews) ja üldist kasutusmugavust.
Jõudluse uuendused
WordPress 6.8 sisaldab mitmesuguseid jõudlust parandavaid uuendusi, mis kiirendavad kõike alates redigeerimisest kuni sirvimiseni. Lisaks spekulatiivsele laadimisele pöörab WordPress 6.8 erilist tähelepanu plokiredaktorile, plokitüüpide registreerimisele ja päringute vahemällu salvestamisele (query caching). Ja kujuta ette: mitte ühtegi viivitust, mis ületab 50 millisekundit – mis tahes toimingu puhul. WordPress 6.8 teeb esimesed sammud selle suunas tänu uuele interaktiivsuse API-le.